Witamy w IDEAL OF SWEDEN oraz na naszej stronie internetowej idealofsweden.pl. Niniejsze warunki (zwane dalej „Warunkami’) mają zastosowanie, gdy użytkownik będący konsumentem (dalej jako „Ty”), korzysta lub składa zamówienie za pośrednictwem strony internetowej idealofsweden.pl i powiązanych stron ("Witryna Internetowa"). Niniejsze Warunki stanowią umowę pomiędzy użytkownikiem a firmą IDEAL OF SWEDEN AB, nr rejestracyjny 556889-7994, Drottninggatan 26, 602 24 Norrköping (dalej jako „IDEAL OF SWEDEN” lub „my”). Składając zamówienie za pośrednictwem strony internetowej lub korzystając z niej, użytkownik wyraża zgodę na niniejsze Warunki. Prosimy o dokładne zapoznanie się z niniejszymi Warunkami przed dalszym korzystaniem ze strony internetowej.

Wszystkie zakupy dokonane za pośrednictwem strony internetowej są przeznaczone wyłącznie do użytku niekomercyjnego. Składając zamówienie za pośrednictwem strony internetowej, potwierdzasz, że jesteś konsumentem końcowym. W przypadku podejrzenia, że dokonujesz zakupu w celach komercyjnych, firma IDEAL OF SWEDEN zastrzega sobie prawo do zażądania potwierdzenia, że jesteś konsumentem końcowym oraz do odrzucenia lub anulowania Twojego zamówienia do momentu dostarczenia przez Ciebie takiego potwierdzenia.

PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

Gdy dokonasz zakupów na naszej stronie internetowej, będziemy przechowywać niektóre z Twoich danych osobowych użytych w celu dokonania zakupu. Jako użytkownik masz prawo zażądać dostępu do swoich danych, a w przypadku, gdy któreś z nich okażą się niepoprawne, możesz zażądać ich zmiany lub usunąć. IDEAL OF SWEDEN nie przechowuje ani nie obsługuje żadnych danych bankowych ani dotyczących kart kredytowych. Możemy również korzystać z plików cookie, np. w celu zwiększenia Twojego komfortu korzystania z naszej strony internetowej.

Więcej na temat tego, w jaki sposób wykorzystujemy dane osobowe i plik cookie możesz przeczytać w naszej polityce prywatności.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

CENY, PROWIZJE I PŁATNOŚCI

Po złożeniu zamówienia otrzymasz potwierdzenie zakupu na swój adres e-mail. Zalecamy zapisanie potwierdzenia w celu ułatwienia wszelkich kontaktów z naszą obsługą klienta w związku z zakupem.

IDEAL OF SWEDEN nie przyjmuje płatności od osób poniżej 18 roku życia. W indywidualnych przypadkach zastrzegamy sobie prawo do odmowy lub zmiany zamówienia, np. jeśli użytkownik poda nieprawdziwe dane osobowe i/lub posiada historię zadłużeń.

Akceptujemy karty kredytowe takie jak VISA, Mastercard i inne lokalne opcje płatności. Jeśli wybrana przez Ciebie metoda płatności nie działa w momencie zakupu, IDEAL OF SWEDEN zastrzega sobie prawo do zmiany metody płatności.

Wszystkie ceny podane na stronie internetowej zawierają podatek VAT zgodnie z obowiązującym prawem. Jeśli zamówienie jest składane z kraju spoza UE, ceny nie zawierają podatku VAT. Zamówienia wysyłane do krajów spoza UE mogą podlegać lokalnemu podatkowi VAT, cłu importowemu i/lub podatkowi, który jest pobierany po dotarciu przesyłki pod adres dostawy. Użytkownik będzie odpowiedzialny za opłacenie takich ceł importowych i podatków. Podatek VAT obliczany jest z uwzględnieniem całkowitej wartości zamówienia, niezależnie od tego, czy zamówienie jest przedmiotem kampanii. Należy pamiętać, że firma IDEAL OF SWEDEN nie ma kontroli nad tego typu opłatami, a ponieważ opłaty te są różne w różnych krajach, firma IDEAL OF SWEDEN nie może przewidzieć ich wysokości. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z lokalnym urzędem celnym i/lub podatkowym.

KAMPANIE I OFERTY

IDEAL OF SWEDEN może zaproponować Ci uczestnictwo w kampaniach, w których obowiązują inne warunki. Takie warunki obowiązują tak długo, jak długo kampania jest aktywna i dotyczy konkretnych produktów określonych przez firmę IDEAL OF SWEDEN w związku z tą kampanią. Zastrzegamy sobie prawo do anulowania kampanii w dowolnym momencie, po jej anulowaniu lub zakończeniu będą miały zastosowanie niniejsze warunki. Kampania obejmująca tylko określone pozycje na stronie internetowej będzie trwała przez określony czas i tylko wtedy, gdy produkty będą znajdować się w magazynie.

Gdy dokonasz zakupu na stronie internetowej, firma IDEAL OF SWEDEN nie wprowadzi żadnych korekt kwoty zapłaconej przez Ciebie, chyba że otrzymasz niewłaściwą cenę z powodu problemów technicznych/usterek na stronie Internetowej.

W przypadku kampanii takich jak „kup jeden produkt i otrzymaj drugi za darmo” zawsze należy dokonać pełnego zwrotu, co oznacza, że należy zwrócić wszystkie produkty otrzymane w ramach kampanii. Jeśli użytkownik wziął udział w promocji, w której otrzymał zniżkę ze względu na przekroczenie pewnej kwoty, jego zwrot zostanie skorygowany zgodnie z warunkami obowiązującej kampanii i tymi, które obowiązywały podczas zakupu.

DOSTAWA I ANULOWANIE ZAMÓWIENIA

Wysyłamy nasze produkty na cały świat, a przewidywany termin dostawy zależy od kraju i wybranej przez Ciebie opcji wysyłki. W przypadku chęci rezygnacji z zakupu spowodowanej opóźnieniem dostawy, odpowiedzialność za jego anulowanie spoczywa na Tobie. Użytkownik powinien skontaktować się z działem obsługi klienta firmy IDEAL OF SWEDEN, a rezygnacja z zamówienia nie zostanie uznana za ważną do momentu otrzymania potwierdzenia od firmy IDEAL OF SWEDEN. W przypadku, gdy zamówienie zostało już przetworzone, masz obowiązek odebrać zamówienie. Nie odbiera C to jednak prawa do anulowania zamówienia po jego otrzymaniu.

Jeśli produkt nie znajduje się już w ofercie, firma IDEAL OF SWEDEN ma prawo do anulowania zakupu i dokonania zwrotu pieniędzy. Powiadomimy Cię o zwrocie pieniędzy lub o możliwej dostępności podobnego produktu. Odpowiedzialność firmy IDEAL OF SWEDEN za błędy związane z dostawą ogranicza się do tego, co zostało określone w niniejszych Warunkach.

W przypadku, gdy zamówienie zostanie dostarczone do punktu odbioru, a Ty nie odbierzesz przesyłki na czas, zastrzegamy sobie prawo do pobrania opłaty na pokrycie wszelkich dodatkowych kosztów.

Jeśli produkt został uszkodzony podczas transportu, należy jak najszybciej zgłosić ten fakt do działu obsługi klienta IDEAL OF SWEDEN.

PRAWO DO ODSTĄPIENIA OD UMOWY

Przysługuje Ci prawo do odstąpienia od zakupu w celu uzyskania pełnego zwrotu pieniędzy w ciągu 14 dni od otrzymania go. Masz też prawo do wymiany produktu na produkt o tej samej lub niższej wartości w ciągu 30 dni od otrzymania zamówienia, a także prawo do wycofania zamówienia lub wymiany produktu pod warunkiem, że produkt i opakowanie będą w takim samym stanie jak w momencie otrzymania oraz w oryginalnych opakowaniach z nienaruszonymi etykietami i naklejkami ochronnymi. Nie ogranicza to Twojego prawa do dokładnego otwarcia i sprawdzenia produktu. Jeśli jednak produkt nie będzie w takim stanie, jakiego można się spodziewać po jego zwrocie, IDEAL ma prawo do odliczenia od zwrotu kwoty odpowiadającej utraconej wartości produktu.

Twoje prawo do odstąpienia od umowy nie ma zastosowania w odniesieniu do produktów, które zostały stworzone zgodnie z Twoimi specjalnymi wymaganiami lub które zostały wyraźnie dostosowane do Twoich indywidualnych życzeń, np. produktów w wersji niestandardowej lub z nadrukiem bądź zdobieniem, takim jak spersonalizowany monogram, ani do produktów, które nie podlegają zwrotowi ze względów zdrowotnych bądź higienicznych (np. maseczki do twarzy).

Aby wymiana lub zwrot produktu zostały rozpatrzone przez firmę IDEAL OF SWEDEN, należy zgłosić je działu obsługi klienta IDEAL OF SWEDEN na następujący adres e-mail: [email protected]. Prosimy o podanie numeru zamówienia, jeśli chcesz zwrócić lub wymienić zakup oraz przyczyny zwrotu lub wymiany.

Możesz również wypełnić poniższy formularz odstąpienia od umowy, który znajduje się na stronie internetowej Szwedzkiego Urzędu ds. Konsumentów https://publikationer.konsumentverket.se/kontrakt-och-mallar/angerblankett. Wypełniony formularz należy dołączyć do wiadomości e-mail przed wysłaniem go do firmy IDEAL OF SWEDEN.

Zwrot kosztów otrzymasz możliwie jak najszybciej, jednak nie później niż w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez nas produktu i zarejestrowania zwrotu lub udowodnienia przez Ciebie, że produkt został odesłany. Zwrot zostanie dokonany na konto, z którego otrzymamy Twoją opłatę za zakup, chyba że zostanie to uzgodnione inaczej lub zastneje inna potrzeba. Należy pamiętać, że produkty zakupione bezpośrednio na naszej stronie internetowej nie mogą być wymieniane w lokalnym sklepie. Weź pod uwagę także to, że to na Tobie jako użytkownikowi spoczywa obowiązek opłacenia kosztów przesyłki zwrotnej.

OBSŁUGA KLIENTA

GWARANCJA

IDEAL oferuje roczną gwarancję na wszystkie produkty sprzedawane na naszej stronie internetowej. Gwarancja obejmuje wady produkcji. Należy jednak pamiętać, że gwarancja nie obejmuje uszkodzeń lub defektów spowodowanych przez:

 • Zewnętrzne okoliczności, takie jak np. utrata, ciepło, ogień, woda lub inne płyny;
 • Nieprawidłowe użytkowanie, w tym upuszczenie produktu (chyba że IDEAL zapewnił specjalną gwarancję ochrony przed upadkiem w odniesieniu do określonego produktu), powodujące np. wgniecenia, złamane lub zgniecione części itp.;
 • Zmiany estetyczne wynikające z normalnego zużycia i starzenia się, takie jak np. rysy, zmiana koloru, zużyte skóry i odpadający lakier; lub
 • Naprawa lub modyfikacja produktu nieprzeprowadzona przez IDEAL.

Ponadto gwarancja będzie obowiązywać tylko wtedy, gdy będzie przestrzegany nasz przewodnik dotyczący użytkowania lub pielęgnacji dla określonego produktu.

Jeśli chcesz złożyć roszczenie, podaj wymagane informacje poprzez następujący link: https://idealofsweden.zendesk.com/hc/en-us/requests/new.

Gdy tylko otrzymamy Twoje zgłoszenie, przetworzymy je i skontaktujemy się z Tobą, przekazując Ci dalsze informacje. Zalecamy przesłanie reklamacji od razu po zauważeniu uszkodzenia lub wady. Reklamacja umożlwia naprawę, wymianę lub zwrot produktu. Jeśli dany produkt nie jest już dostępny w magazynie, masz prawo do wymiany produktu na inny o podobnym modelu lub konstrukcji bądź otrzymania zwrotu penię∂zy.

W przypadku, gdy żadna wada lub uszkodzenie określone w gwarancji nie zostanie wykryte przez IDEAL OF SWEDEN, Twoja reklamacja zostanie odrzucona, a my pobierzemy opłatę za koszt zwrotu produktu. Wszelkie próby oszustwa będą zgłaszane odpowiednim organom prawnym. IDEAL OF SWEDEN zastrzega sobie prawo do nierozpatrywania reklamacji w przypadku podejrzenia próby oszustwa.

ZASTRZEŻENIE

IDEAL OF SWEDEN nie ponosi odpowiedzialności za błędy w zdjęciach, opisach produktów lub specyfikacjach technicznych, nieprawidłowe ceny i korekty cen (takie jak zmiany cen u dostawców lub wahania kursów walut) ani za niedokładne informacje o tym, czy dany artykuł jest dostępny na stronie internetowej. IDEAL OF SWEDEN ma prawo do poprawienia takich błędów oraz do zmiany lub aktualizacji informacji w dowolnym momencie. Jeśli dla zamówionego artykułu została podana błędna cena, powiadomimy Cię o tym fakcie i przed kontynuowaniem zamówienia będziemy oczekiwać na zatwierdzenie poprawionej ceny.

Wszystkie zdjęcia na stronie internetowej należy traktować wyłącznie jako ilustracje. Nie można zagwarantować, że takie ilustracje będą całkowicie przedstawiać otrzymany towar lub dokładny wygląd, cechy lub pochodzenie produktu.

Strona internetowa i wszystkie treści na niej zawarte są własnością firmy IDEAL OF SWEDEN lub jej licencjodawców. Informacje i wszystkie treści są chronione przez prawo własności intelektualnej i prawo marketingowe. Oznacza to, że znaki towarowe, nazwy handlowe, nazwy produktów, obrazy, grafiki, projekty, układy oraz informacje o produktach, usługach i wszelkie inne treści (z wyjątkiem treści generowanych przez użytkownika) nie mogą być kopiowane ani wykorzystywane bez pisemnej zgody IDEAL OF SWEDEN.

IDEAL OF SWEDEN nie ponosi odpowiedzialności za żadne szkody innych przedmiotów spowodowane korzystaniem z zakupionych produktów ani za żadne straty poniesione przez użytkownika w wyniku korzystania z nich, pod warunkiem, że korzystanie z nich odbywa się zgodnie z obowiązującymi wytycznymi użytkownika i z należytą starannością. Użytkownik bierze na siebie odpowiedzialność za to, aby upewnić się, że produkt nie jest wadliwy przed jego użyciem.

Nasza odpowiedzialność wobec użytkownika za wszelkie straty lub szkody powstałe w związku z zamówieniem na stronie internetowej ogranicza się do całkowitej kwoty zamówienia. IDEAL OF SWEDEN nie ponosi odpowiedzialności za straty pośrednie.

TREŚCI TWORZONE PRZEZ UŻYTKOWNIKÓW

Uwielbiamy podziwiać, jak nosisz produkty IDEAL OF SWEDEN, dopasowując je do własnego styl i dzieląc się swoimi inspiracjami z naszą społecznością. Udostępnimy. Twoje zdjęcia na naszych kanałach w mediach społecznościowych i opublikujemy je na stronie produktu naszej witryny internetowej, a w niektórych przypadkach możemy również opublikować je na jednym z naszych innych kanałów, np. Instagram, Facebook, newsletter lub w jednym z naszych sklepów stacjonarnych.

Odpowiadając na naszą prośbę z hashtagiem #YESIDEAL, oświadczasz, że akceptujesz poniższe warunki:

Udzielasz IDEAL OF SWEDEN AB (ID firmy: 556889-7994) niewyłącznej, bezpłatnej, nieograniczonej czasowo i globalnej licencji na używanie wszelkich zdjęć, na które została przekazana przez Ciebie odpowiedź z hashtagiem #YESIDEAL („Zdjęcie” lub „Zdjęcia”), w ramach naszego marketingu i/lub reklamy, w tym między innymi w galerii na naszej stronie internetowej, biuletynach, mediach społecznościowych, katalogach, wiadomościach e-mail, markowych sklepach (np. Amazon), w sklepach stacjonarnych i ramach innej komunikacji z klientami.

Gwarantujesz i oświadczasz, że posiadasz wszelkie prawa do Zdjęć oraz masz zgodę od dowolnej osoby występującej na Zdjęciu na przeniesienie praw i na wykorzystanie Zdjęć w sposób przedstawiony w niniejszym dokumencie, a także, że wykorzystanie Zdjęć przez IDEAL OF SWEDEN nie naruszy żadnych praw osób trzecich ani jakichkolwiek przepisów prawnych.

Oświadczasz także, że zwalniasz IDEAL OF SWEDEN z wszelkich zobowiązań do zapłaty za przyznanie praw i wykorzystanie Zdjęcia (Zdjęć) oraz praw własności intelektualnej związanych z wyżej opisanymi sposobami.

W sprawach związanych z ochroną Pamiętaj, że zawsze możesz się z nami skontaktować, jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z ochroną prywatności. danych:

OBSŁUGA KLIENTA

ZASADY DOTYCZĄCE TREŚCI

Niniejsze zasady dotyczące treści odnoszą się do wszelkich materiałów zamieszczanych przez użytkownika na naszej stronie internetowej, takich jak na przykład recenzje zakupionych u nas produktów.

Treści w wypowiedziach muszą:

 • być dokładne (w przypadku podawania faktów)
 • być zgodne z prawdą (w przypadku wyrażania opinii)
 • być zgodne z prawem szwedzkim i prawem wszystkich krajów, z których pochodzą komentarze

W wypowiedziach nie wolno:

 • Umieszczać materiałów obraźliwych, szerzących nienawiść lub zniesławiających jakąkolwiek osobę
 • Promować materiałów o charakterze seksualnym, przemocy lub dyskryminacji ze względu na rasę, płeć, religię, narodowość, niepełnosprawność, orientację seksualną lub wiek
 • Naruszać praw autorskich, praw do znaków towarowych lub innych praw własności intelektualnej
 • Wprowadzać kogokolwiek w błąd
 • Naruszać jakichkolwiek zobowiązań prawnych wobec osób trzecich, takich jak np. zobowiązania umowne lub obowiązek zachowania poufności
 • Podszywać się pod jakąkolwiek osobę lub fałszywie przedstawiać swoją tożsamość lub powiązań z jakąkolwiek osobą
 • Stwarzać wrażenia, że wypowiedź pochodzi od nas, podczas gdy tak nie jest
 • Popierać, promować ani wspierać jakichkolwiek działań niezgodnych z prawem
 • Umieszczać reklam ani promować usług lub linków do innych stron

Zamieszczając swój komentarz, użytkownik uznaje, że udziela bezterminowej, zbywalnej, podlegającej sublicencjonowaniu, wolnej od tantiem, obejmującej wszystkie słowa licencji na wykorzystanie swoich wypowiedzi w dowolnym celu, w tym w celach komercyjnych, z uwzględnieniem prawa do tłumaczenia, reprodukcji, wyświetlania, rozpowszechniania i modyfikowania treści. Twój komentarz może być widoczny na innych platformach, takich jak wyszukiwarki, e-maile marketingowe oraz media społecznościowe. Twój komentarz będzie wyświetlany do czasu jego usunięcia.

WŁASNOŚĆ

Wszystkie produkty sprzedawane za pośrednictwem naszej strony internetowej pozostają własnością IDEAL OF SWEDEN w Szwecji do momentu otrzymania pełnej zapłaty. Wszelkie próby oszustwa zostaną zgłoszone odpowiednim organom prawnym. IDEAL OF SWEDEN zastrzega sobie prawo do anulowania zakupu w przypadku podejrzenia oszustwa.

SIŁY WYŻSZE

IDEAL OF SWEDEN nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody, straty lub kary spowodowane niewywiązaniem się z niniejszych warunków na skutek okoliczności pozostających poza naszą kontrolą, w tym między innymi w przypadku wojny, wydarzeń wojennych, wojny domowej, rewolucji, działań rządowych, strajków, blokad, klęsk żywiołowych lub podobnych zdarzeń, problemów technicznych, awarii sieci elektrycznej / telekomunikacyjnej / transmisji danych lub innych sposobów komunikacji, a także wad lub opóźnień w świadczeniu usług przez podwykonawców na skutek okoliczności podanych w niniejszym dokumencie. W przypadku wystąpienia takich okoliczności postaramy się poinformować Cię o tym.

OBOWIĄZUJĄCE PRAWO I ROZWIĄZYWANIE SPORÓW

Niniejsze warunki oraz sposób korzystania ze strony internetowej są interpretowane i regulowane przez prawo obowiązujące w Szwecji. Wszelkie spory wynikające z lub związane z niniejszymi warunkami i korzystaniem ze strony internetowej będą ostatecznie rozstrzygane przez sąd szwedzki. Niezależnie od powyższego, IDEAL OF SWEDEN ma prawo, według własnego uznania, podjąć stosowne kroki prawne przeciwko konsumentowi, w kraju zamieszkania konsumenta. W przypadku zaistnienia sporu pomiędzy użytkownikiem jako klientem a firmą IDEAL OF SWEDEN, którego IDEAL OF SWEDEN nie jest w stanie go rozwiązać, użytkownik może złożyć skargę do działającego w UE systemu rozstrzygania sporów online, ODR. Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć pod następującym adresem: http://ec.europa.eu/odr.

Jeśli którekolwiek z postanowień niniejszych warunków zostanie uznane za nieważne lub niewykonalne (częściowo lub w całości), dane postanowienie zostanie zrealizowane w zakresie dozwolonym przez obowiązujące prawo. Pozostałe warunki, postanowienia, zgody i ograniczenia określone w niniejszym dokumencie pozostaną w pełnej mocy i nie będą mieć na nie żadnego wpływu.

ZMIANY WARUNKÓW

IDEAL OF SWEDEN zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszych warunków w dowolnym momencie. Wszelkie zmiany niniejszych warunków zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej. Zmiany obowiązują od momentu ich zamieszczenia na stronie internetowej i są dostępne do wglądu dla użytkowników.

Updated: 270121

INFORMACJE O FIRMIE

IDEAL OF SWEDEN AB

Gamla Rådstugugatan 33,

602 24 Norrköping,

Szwecja

Dane kontaktowe:

Adres e-mail obsługi klienta  IDEAL OF SWEDEN: [email protected]

OBSŁUGA KLIENTA