HOME IS HERE.

A LITTLE MORE MEANINGFUL. A LITTLE MORE CONSCIOUS. A LITTLE MORE IMPACTFUL.
OUR CHOICES MEAN THE WORLD. EACH STEP WE TAKE, EACH GENTLE GESTURE, MAKES A WHOLE WORLD OF DIFFERENCE.

#YELLOWFORCHANGE

Co minutę ze sklepów znika milion jednorazowych plastikowych butelek. Każdego roku do naszych oceanów trafia od 5 do 13 milionów ton plastikowych butelek jednorazowego użytku, co stanowi zagrożenie śmiertelne dla ptaków i stworzeń morskich. Jeśli ta tendencja się utrzyma, do 2050 roku oceany zostaną wypełnione większą ilością plastiku niż ryby pod względem wagi. Wraz z GLACIAL chcemy zapoczątkować zmiany na lepsze poprzez zakwestionowanie naszych przyzwyczajeń i rutynowych zachowań. Pragniemy także zwiększyć świadomość na temat konsumpcji tworzyw sztucznych jednorazowego użytku.

Z okazji Światowego Dnia Wody 2020 połączyliśmy siły z GLACIAL, aby uczcić przyrodę, dążyć do bardziej zrównoważonego podejścia wobec konsumpcji oraz promować korzystanie z tworzyw sztucznych wielokrotnego użytku. #YellowForChange to kampania mająca na celu zwiększenie świadomości na temat nadmiernej konsumpcji i dostrzeżenia piękna otaczającej nas natury. Kupując żółtą butelkę IDEAL OF SWEDEN x GLACIAL, wykonujesz mały krok w kierunku bardziej zrównoważonego stylu życia.

„Jesteśmy niezmiernie podekscytowani współpracą z IDEAL OF SWEDEN, ponieważ obie firmy łączy groman chęć tworzenia luksusowych produktów codziennego użytku, które zwiększają długowieczność. Staramy się zachęcać do wielokrotnego korzystania z produktów, zawsze skupiając się przede wszystkim na jakości, a nie ilość. Wspólnie chcemy tworzyć lepszą i bardziej przemyślaną przyszłość.” 

- Jonas i Pär, współzałożyciele GLACIAL

Zarówno IDEAL OF SWEDEN, jak i GLACIAL ogromne cieszą się ze współpracy z różnymi globalnymi influencerami w ramach obchodów Światowego Dnia Wody 2020 i kampanii Yellow For Change. Do naszej inicjatywy dołączają Bianca Ingrosso, Eveline Karlsen i Sylvie Meis, aby promować butelki z limitowanej edycji.

ŚWIADOMA WSPÓŁPRACA

Będąc firmą skupiającą się przede wszystkim na wartości, IDEAL OF SWEDEN, wierzy w stosowanie trwałych, wielofunkcyjnych materiałów. Wysoka jakość jest jedną z naszych najważniejszych wartości. Wszystkie nasze projekty są w 100% wegańskie i wolne od okrucieństwa, ponieważ we wszystkim, co robimy, staramy się spełniać najwyższe standardy jakościowe i etyczne. Nasze produkty są wykonane ręcznie z materiałów o wysokiej jakości, które zostały starannie dobrane pod względem zaopatrzenia, i które są produkowane zgodnie z europejskimi normami i wytycznymi, a także certyfikatem REACH (Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals).

W celu zwiększenia naszego wpływu na społeczeństwo i ekologię w IDEAL OF SWEDEN wprowadziliśmy ostatnio opakowania, które w 100% nadają się do recyklingu. Dążymy również do zminimalizowania naszego wpływu na zanieczyszczenie powietrza poprzez transportowanie naszych produktów i opakowań w sposób jak najbardziej przyjazny dla środowiska. W 2020 roku chcemy zrealizować co najmniej 40% naszych zamówień drogą morską.

„Zrównoważony rozwój to coraz ważniejszy temat dla IDEAL OF SWEDEN. Wierzymy w przejrzystość i wyznaczanie drogi dla zrównoważonej przyszłości naszej marki. Mając ponad 2 miliony klientów na całym świecie, naszym obowiązkiem jest edukowanie ich i zachęcanie ich do działania na rzecz naszej planety. Nasza współpraca z firmą GLACIAL to początek wielkich zmian.”

- Joachim Lindström, CEO firmy IDEAL OF SWEDEN

Zaangażowanie w odpowiedzialne wybory w naszej firmie jest istotnym aspektem zapoczątkowania zmian. Przyroda otacza nas z każdej strony, jest cennym zasobem i ogromną inspiracją, a dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Krok po kroku możemy zmieniać świat na lepsze.

NASZE ZASADY

Aby zastosować zrównoważony rozwój podczas tworzenia naszych produktów, postanowiliśmy poświęcać jeszcze więcej uwagi pozyskiwaniu nowych materiałów w celu promowania bardziej przyjaznego środowisku i niezagrażającego naszej planecie stylu życia. Przed wysyłką każdy nasz produkt jest testowany pod kątem jakości, aby mieć pewność, że każdy element spełnia zarówno Twoje, jak i nasze oczekiwania.

100% ZAANGAŻOWANIA SPOŁECZNEGO

Wierzymy w odpowiedzialny sposób prowadzenia biznesu i uwielbiamy ludzi, z którymi pracujemy. Od siedziby głównej w Szwecji po pracowników na całym świecie, chcemy, aby wszyscy członkowie naszego zespołu iDeal Of Sweden czuli się jak u siebie w domu i miło spędzali czas w pracy.

PRODUKTY W 100% WEGAŃSKIE I WOLNE OD OKRUCIEŃSTWA

Wykorzystując wegański materiał PU klasy premium, aktywnie zwalczamy okrucieństwo wobec zwierząt oraz przeciwstawiamy się niespełniającym norm, często toksycznym warunkom pracy w przemyśle skórzanym. Materiał PU jakości premium jest również bardziej wytrzymały i ma dłuższy cykl życia niż prawdziwa skóra.

PRODUKTY W 100% NADAJĄCE SIĘ DO RECYKLINGU

Ponieważ przyroda jest naszą największą inspiracją, nieustannie staramy się ulepszać nasz wpływ na środowisko i społeczeństwo. Aby ułatwić Ci recykling, zaprojektowaliśmy wszystkie nasze opakowania tak, aby w 100% nadawały się do recyklingu.