LA ESCUELA IDEAL W KOLUMBII

IDEAL OF SWEDEN z dumą wspiera La Escuela Ideal w północnej Kolumbii. Każdego roku dajmy 150 dzieciom szansę na stworzenie lepszej przyszłości.

Każde dziecko ma prawo do doskonałej edukacji, które potrafi być sposobem na wyjście z ubóstwa, szansą na niezależne życie i nawet zmianę świata. Chcemy, aby każde dziecko miało dostęp do wysokiej jakości edukacji, więc nawiązaliśmy współpracę ze szwedzką organizacją charytatywną Ankarstiftelsen, aby czynić dobro.

Wspólnie postanowiliśmy zrealizować misję stworzenia szkoły w północnej Kolumbii. Nowa „La Escuela Ideal” znajduje się w Hurraichichon, niewielkim miasteczku w prowincji La Guajira, - w samym sercu bardzo odizolowanego i trudno dostępnego obszaru. Dotarcie do szkoły to dla wielu dzieci ze społeczności wiejskich ogromne wyzwanie, a w większości szkół brakuje niezbędnych zasobów do rozbudowy, a nawet utrzymania budynków w odpowiednim stanie. Właśnie dlatego szwedzka fundacja Ideal postanowiła przyczynić się do tego, aby lokalne dzieci miały dostęp do edukacji, na którą zasługują.

Po ukończeniu prac budowlanych w październiku 2018 roku szkoła została przekazana społeczności i niedawno otworzyła swoje drzwi dla dzieci w okolicy. „La Escuela Ideal” obejmuje dwie sale lekcyjne i daje 150 dzieciom możliwość zdobycia cennej wiedzy, pomagając im tworzyć lepszą przyszłość. Jesteśmy wdzięczni za szansę niesienia pomocy tym młodym ludziom i możliwość wykorzystywania naszych zasobów i wiedzy w celu oferowania wsparcia tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne.